آیین نامه اجرایی کارشناسی ارشد

 

برخی از نکات مهم آئین نامه اجرایی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 94 به بعدnews1

 

 

1-    تعداد کل واحدهای درسی کارشناسی ارشد با احتساب واحد پایان نامه 32 واحد می باشد.چنانچه رشته دوره کارشناسی با رشته این دوره تجانس نداشته باشد دانشجو باید به تشخیص گروه آموزشی تعدادی از دروس کارشناسی را تحت عنوان جبرانی بگذراند.حداکثر دروس جبرانی 12واحد می­باشد و حداقل نمره قبولی در درس جبرانی 12مي باشد ولي نمره مذكور در معدل ترم و معدل كل بي تاثير مي­باشد.

2-       تعداد واحدهای درسی را که دانشجو باید در هر نیمسال تحصیلی در این دوره اخذ نماید، حداقل 8 و حداکثر 14واحد درسي است. در آخرین نیمسال تحصیلی دانشجو از شرط حداقل اخذ واحد آموزشي معاف است .

3-    میانگین نمرات دانشجو در هر نیمسال نباید از 14کمتر باشد در غیر اینصورت دانشجو مشروط تلقی می­شود.و اگر دو نيمسال اعم ار متوالي يا متناوب مشروط شود از تحصيل محروم مي­شود.

4-    دانشجويي كه در هر نيمسال در يك يا چند درس نمره قبولي كسب نكند،چنانچه در نيمسال هاي بعدي درس يا دروس مذكور را با نمره قبولي بگذراند نمره يا نمره هاي مردودي قبلي در ريزنمرات تحصيلي دانشجو فقط ثبت و باقي مي­ماند اما اين نمره ها در محاسبه ميانگين كل دوره بي اثر و صرفاً آخرين نمره قبولي در آن درس ملاك محاسبه ميانگين كل دوره خواهد بود.اما گذراندن دروس مذكور مشروطي دانشجو در نيمسال هاي قبل را خنثي نميكند و اين قانون شامل دانشجوياني كه به دليل تقلب يا حكم كميته انضباطي نمره مردودي دريافت ميكند،نمي­شود

5-    ملاك دانش آموختگي داشتن ميانگين كل حداقل 14 بر اساس واحدهاي گذرانده آموزشي و دفاع از پايان نامه است.چنانچه ميانگين كل دانشجويي پس از گذراندن تمام واحدهاي آموزشي دوره كمتر از 14 باشد دانشجو اجازه دفاع از پايان نامه را ندارد و تنها يك نيمسال با رعايت سقف مجاز سنوات تحصيلي به وي فرصت داده مي­شود تا با اخذ مجدد حداكثر 10 واحد از درسهايي كه با نمره كمتر از 14 گذرانده است ميانگين كل واحدهاي گذرانده را به حداقل 14 برساند در اين صورت اجازه دفاع از پايان نامه به وي داده مي­شود

6-    حضور دانشجو در تمامی برنامه های درسی و دیگر فعالیت های آموزشی و پژوهشی دوره الزامی است. غیبت دانشجو در هر درس نباید از مجموع ساعات آن درس تجاوز کند.در غیر اینصورت نمره دانشجو در آن درس صفر محسوب می­شود.

7-    طول مدت دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته حداکثر 2سال مشتمل بر 4نیمسال تحصیلی است.

8-    نمره پايان نامه در ميانگين كل محاسبه نمي­شود و ارزشيابي آن به صورت كيفي مي­باشد

9-    دانشجو موظف است پس از پایان نیمسال اول و قبل از شروع نیمسال سوم تحصیلی، موضوع پایان نامه خود را با نظر استاد راهنما و تائید گروه آموزشی مربوطه انتخاب نماید.و فرم تعيين استاد راهنما را تحويل واحد آموزش دهد. موضوع پایان نامه پس از تایید شورای تحصیلات تکمیلی قطعیت می­یابد.واحد پایان نامه، حداکثر در نیمسال سوم اخذ و در نیمسال چهارم فقط برای ادامه پروژه ثبت نام می­گردد.

10-هر دانشجو حداقل سه هفته قبل از تاریخ دفاعیه، موظف به مراجعه به واحد تحصیلات تکمیلی دانشگاه و اعلام آمادگی و انجام مراحل اداری دفاعیه می­باشد. ضمناً پس از تائید استاد راهنما و صدور مجوز دفاع از تحصیلات تکمیلی دانشگاه، آگهی برگزاری دفاعیه باید حداقل یک هفته در معرض دید دیگران باشد.

11-در روز جلسه دفاعیه چنانچه پس از ارزشیابی توسط هیئت داوران، پایان نامه نیاز به اصلاحات علمی و نگارشی داشته باشد دانشجو تا 2 ماه فرصت خواهد داشت تا اصلاحات مربوطه را انجام دهد در غیر اینصورت دفاع پایان نامه کان لم یکن تلقی می­شود.

12-دانشجو باید پس از رفع نواقص پایان نامه که توسط هیئت داوران جلسه دفاع مشخص شده است و پس از اخذ تائید رفع نواقص از هیئت داوران، پایان نامه اصلاح شده را به تعداد اساتید راهنما و مشاور و دو نسخه برای کتابخانه ملی و موسسه صحافی نموده و به همراه سی دی پایان نامه (که فایل پایان نامه به دو شکل word و pdf در آن ذخیره شده است) تحویل نماید.ضمناً یادآور می­شود باید رنگ جلد پایان نامه برای رشته علوم کامپیوترمشکی، رشته مهندسی سازه سبز، رشته مهندسی و مدیریت ساخت آبی، رشته مهندسی ژئوتكنيك قهوه اي، رشته مهندسي زلزله طوسي و رشته مهندسي معماري زرشكي پررنگ باشد.

13-تغيير رشته، انتقالي، ميهماني در دوره كارشناسي ارشد ممنوع مي­باشد.

 

 

نقشه سایت | پیوندها


گروه شرکت های سماسامانه (فناوران اطلاعات وانا)  www.vana.ir